Initask FX

Kurs EUR/ZAR, wrzesień 2026

Średnia: 18,664 ZAR

W okresie wrzesień 2026 EBC opublikował 22 kursów referencyjnych dla EUR/ZAR. Średnia wyniosła 18,664 ZAR za 1 EUR, minimum 18,557 w dniu 4 września 2026, maksimum 18,778 w dniu 15 września 2026. Od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca kurs zmienił się z 18,725 na 18,612 (-0,60%).

1 września 202630 września 2026

Maksimum 18,778 ZAR (15 września 2026) Minimum 18,557 ZAR (4 września 2026)

Średnia18,664
Minimum18,557 (4 września 2026)
Maksimum18,778 (15 września 2026)
Pierwszy kurs18,725
Ostatni kurs18,612
Zmiana-0,60%
Dni22

Wrzesień 2026

Data1 EURZmiana1 ZAR
1 września 202618,725+0,19%0,053406
2 września 202618,634-0,48%0,053665
3 września 202618,627-0,04%0,053685
4 września 202618,557-0,38%0,053888
7 września 202618,586+0,15%0,053805
8 września 202618,610+0,13%0,053734
9 września 202618,690+0,43%0,053506
10 września 202618,756+0,35%0,053317
11 września 202618,731-0,13%0,053387
14 września 202618,770+0,20%0,053278
15 września 202618,778+0,04%0,053255
16 września 202618,768-0,05%0,053281
17 września 202618,660-0,58%0,053592
18 września 202618,648-0,06%0,053624
21 września 202618,682+0,18%0,053528
22 września 202618,618-0,34%0,053711
23 września 202618,654+0,19%0,053609
24 września 202618,684+0,16%0,053523
25 września 202618,580-0,56%0,053822
28 września 202618,651+0,38%0,053616
29 września 202618,589-0,33%0,053796
30 września 202618,612+0,13%0,053728

EBC publikuje kursy referencyjne euro około 16:00 CET w dni robocze systemu TARGET. Kursy krzyżowe między dwiema walutami spoza strefy euro wylicza się z ich kursów wobec euro. Kursy referencyjne mają charakter informacyjny; bank stosuje własny kurs.

Alerty kursowe i API: zapisz się na listę

Dostaniesz e-mail, gdy para przekroczy Twój poziom, oraz API JSON z kursami, IBAN i BIC. Zostaw e-mail, napiszemy przy starcie.

Menedżer pomoże przy pierwszym uruchomieniu.